Hikvision je společnost, která se zabývá výrobou a dodávkou zařízení pro videozabezpečení pro civilní i vojenské účely. Sídlo společnosti se nachází v Hangzhou v Číně. Hikvision byla založena v roce 2001 a je od roku 2010 obchodována na burze v Šen-čenu.

Hikvision nabízí širokou škálu produktů a řešení pro různé vertikály, jako jsou městské bezpečnostní projekty, doprava, maloobchod, vzdělávání, zdravotnictví a další. Mezi hlavní produkty patří CCTV a síťové kamery, rekordéry, přístupové systémy, interkomy, alarmy, displeje a řídící zařízení, přenosové zařízení, termální kamery, inteligentní dopravní systémy a software. Hikvision také využívá pokročilé technologie jako umělá inteligence, strojové učení a počítačové vidění.

Hikvision je světovým lídrem na trhu s videozabezpečením podle tržeb a podílu na trhu. V roce 2020 dosáhla společnost tržeb 63,5 miliardy jüanů (9,8 miliardy dolarů) a čistého zisku 13,4 miliardy jüanů (2 miliardy dolarů). Společnost má více než 42 tisíc zaměstnanců a pobočky a partnery ve více než 150 zemích světa. Hikvision je také zapojena do některých inovativních projektů souvisejících s rozvojem umělé inteligence a počítačového vidění.

Chcete mít chytrou domácnost, kterou budete moci ovládat jedním kliknutím? Společnost Hikvision vám to umožní. Nabízí široký sortiment produktů pro chytrou domácnost, které lze propojit do jednoho systému a ovládat pomocí aplikace Hik-Connect. Mezi nejoblíbenější produkty patří dohledové kamery, alarmy a interkomy.